English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Kadeřnické školení barev na Seči

Vitalitys a Alfaparf Milano
Kadeřnické školení barev
Kongres Hotel Jezerka Seč

 

7. října 2017 se studentky 2. a 3. ročníku oboru kadeřník a vlasová kosmetika zúčastnily v pozici modelek víkendového odborného školení kadeřníků. Toto školení se uskutečnilo v Kongres hotelu Jezerka na Seči, kde pro ně bylo zajištěno ubytování i strava.

Děvčata přijela na místo už v pátek 6. října a byla představena školitelům, kteří si je převzali a začali na nich provádět přípravné práce pro sobotní školení. Na některých bylo prováděno odbarvování vlasů, melírování, úprava střihu apod. Tyto přípravné práce byly pro modelky velmi náročné a probíhaly až do nočních hodin. Děvčata se dostala na pokoje až po půlnoci.

V sobotu od 7:30 se nacvičovala choreografie, dokončovaly přípravné práce a make-up. V 10 hodin začalo samotné školení, jehož konec byl v 17 hodin. Pro naše studentky to byla velká zkušenost. Zakusily náročnou práci modelek a zároveň se seznámily s novými trendy v barvení vlasů.

Po celou dobu akce jim byly oporou učitelky odborného výcviku Renata Vyskočilová a Michaela Skálová.

Krajský přebor středních škol ve střelbě ze sportovní pistole

Ve středu 18. 10. 2017 se družstvo našich střelců z pistole, ve složení Dominika Pecková, Klára Veverková, Barbora Kesnerová, Anna Ambrožová, Jan Slánský, Matěj Zábranský, Aleš Brychta, Jaroslav Lang, Michal Beneda a Rudolf Ešner, zúčastnilo Krajského přeboru středních škol ve střelbě ze sportovní pistole. Obhájilo titul Krajský přeborník družstev a v jednotlivcích vybojovali druhá a třetí místa v kategorii chlapců i dívek.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme.

Akademické mistrovství republiky TFA v Ostravě 2017

Dne 5. 10. 2017 se konalo v Ostravě, v areálu VŠB, Akademické mistrovství ČR v TFA.

Již tradičně se tohoto klání zúčastňují i žáci naší školy. Věkem ještě sice do této kategorie nepatří, svými výkony však přesvědčují, že jsou schopni se svým starším kolegům – soupeřům se ctí vyrovnat a některé i porážet.

Tohoto ročníku se zúčastnilo šestičlenné družstvo ze třídy 4PO ve složení: Vendula Zemanová, Anna Kropáčková, Tomáš Kalous, Karel Falta, Aleš Leder a Vojtěch Hrůša. Všichni podali skvělé výkony, zejména dívky na skoro totožné trati jako chlapci dokázaly téměř nemožné.

Všem patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy.

Hry a klamy

V úterý 3. 10. 2017 a 10. 10. 2017 v doprovodu pana učitele Havlase navštívila třída 1A v rámci fyziky-cvičení výstavu Hry a klamy na zámku Pardubice, která je putovní výstavou sestavenou z části exponátů Iqlandie Liberec. Tuto výstavu navštívila ve středu 11. 10. 2017 i třída třída 1PO .

Zahájena soutěž Mladý vizážista

I v tomto školním roce vyhlašujeme soutěž pro kreativní žáky základních škol – Mladý vizážista v účesové tvorbě.

Soutěžní téma: KRÁLOVNA NOCI

Čekáme na Vaše přihlášky a těšíme se na viděnou ve finále.
Všem soutěžícím přejeme mnoho trpělivosti, skvělou inspiraci a hodně štěstí v soutěžním klání.

Sponzoři soutěže: Kadeřnické potřeby Pohner, Matrix, SAPO Sládek, MJC Zlín

Ke stažení: Přihláška do soutěže (PDF)Pravidla soutěže (PDF)

Už známe nejen svá jména

V dvoudenních cyklech se od 11. do 26. září prostřídali žáci prvních ročníků SPŠCH Pardubice na adaptačních kurzech. Celkem jich z Pardubic na Vysočinu do střediska Immanuel u Ždírce nad Doubravou vycestovalo 254 z 9 tříd. Společně s nimi se akcí účastnili třídní učitelé a školní metodici prevence. Program připravoval a vedl školní metodik adaptačních kurzů společně s externími lektory.

Cílem této akce bylo usnadnit „prvákům“, kteří po opuštění základní školy často opustili i svá bydliště, neboť si zvolili obory nabízené naší školou, jejich vstup do nového prostředí. Vzájemné seznámení, společné činnosti a vytvoření prostředí důvěry, to vše se dařilo realizovat během interakcí, jež byly žákům nabídnuty. Třídní učitelé se stejně jako jejich žáci aktivně zapojili, a tak odjížděli bohatší o zkušenosti, které by ve školních třídách sbírali dlouhou dobu. Také školní metodici prevence se mohli žákům představit a navázat s nimi vztah, který žákům umožní v budoucnu bez obav přijít s žádostí o pomoc.

Propracovaný program zahrnoval jednoduché seznamovací „ledolamky“, ale také náročnější skupinové aktivity, v nichž se naplno projevily osobnosti vůdčí i ty, které se nechávají spíš vést. Klidné a pohostinné zázemí střediska poskytlo všem příjemný azyl při nepřízni počasí i dostatek prostoru pro realizaci týmových činností.

Zpáteční cesta na vlak byla vždy provázena špetkou smutku, že společný pobyt končí, ale vzájemně diskutující skupinky by nikdo netipoval na spolužáky, kteří se znají méně než tři týdny. V předem objednaných vagónech Českých drah po odjezdu většinou hovor pomalu utichal a unavení žáci využili cestu k odpočinku, aby druhý den mohli zasednout v lavicích už zcela „zadaptovaní“.

Kadeřnický a kosmetický veletrh v Paříži

Žáci oboru kadeřník a vlasové kosmetiky s UOV Vyskočilovou a Machačovou v zářijových dnech  navštívili Kadeřnický a kosmetický veletrh v Paříži. Návštěvě veletrhu předcházela dvoudenní prohlídka Paříže s jejími památkami. Nejvíce nás okouzlil pohled na město z Eiffelovy věže. Na veletrhu jsme se dozvěděli spoustu novinek z našeho oboru, které, jak doufáme, dovedeme do praxe. Výlet se nám moc líbil a věříme, že se někdy do Paříže opět vrátíme.