English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Zájezd do Velké Británie

Minulý týden jsme se vrátili ze školního zájezdu do Velké Británie. Opět jsme navštívili Londýn, kde jsme si prohlédli korunovační klenoty v Toweru, prošli se po Tower Bridge i po Millenium Bridge. Vyfotili jsme se před Buckinghamským palácem a odpočívali jsme v St James parku, kde jsme krmili veverky. Tradičně oblíbená je návštěva muzea voskových figurín a projížďka na London Eye.

Z Londýna jsme se vydali na výlet do Oxfordu a prohlédli jsme si centrum města i univerzitní kolej Christ Church, kde studenti bydlí i studují během školního roku. Velmi povědomé se nám zdálo starobylé schodiště, které, jak se ukázalo, si zahrálo ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Profesorka McGonagallová na něm přivítala studenty prvního ročníku v Bradavicích.

Harry Potter nás neopustil ani po zbytek dne, kdy jsme se vydali na návštěvu do filmových studií Warner Bros, ve kterých se natáčela řada scén z Harry Pottera. Naši studenti se tak proletěli na koštěti a v hospůdce U Tří košťat ochutnali máslový ležák. Většina z nás neodolala a koupila si Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak. Některé příchutě vyžadovaly notnou dávku odvahy, např. Black Pepper, Dirt, Sausage, Vomit, Earthworm, Bogie, Earwax, Rotten Egg. Na závěr jsme se projeli Bradavickým expresem, který odjíždí z nástupiště 9 ¾.

Jako vždy jsme byli ubytovaní v místních rodinách, a studenti tak měli možnost poznat zvyky a způsoby anglických rodin a ochutnat jejich stravu.

Mgr. Markéta Širšová