English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

SPŠCH Pardubice znovu představila chemickou Road Show

Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích oživila loňský úspěšný projekt Chemie na cestách a opět vyrazila na turné po základních školách, kde formou pokusů popularizuje chemii.

První série Road Show proběhla v prosinci letošního roku a byla určena vybraným základním školám z Pardubic a blízkého okolí. Druhá část výjezdů se uskuteční v lednu 2016 a zaměří se na školy Královéhradeckého a Středočeského kraje. Žáci se mohou těšit na ukázky efektních pokusů v podání speciálně vyškolených lektorů a jejich asistentů, žáků vyšších ročníků SPŠCH. „Naší snahou je představit chemii jako obor zábavný a hravý, plný fantazie a dobrodružství, mnohdy i překvapivých reakcí,“ přibližuje ředitel SPŠCH Jan Ptáček, který je hlavním lektorem. Kromě poutavých pokusů se žáci dozvědí i leccos z utajených dějů každodenního života. „Učíme žáky dívat se pod povrch věcí, tak aby pochopili, co je za nimi. Překvapeně pak zjistí, že chemie je s námi vlastně každý den, od rána až do večera. Ať už v podobě zubní pasty, deodorantu, kontaktních čoček, silonek nebo prášku na spaní,“ vysvětluje Jan Ptáček a dodává, že příklady z praktického života táhnou nejvíc.

Road Show je přednostně určena základním školám, které se účastní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, a její realizace probíhá ve spolupráci s agenturou Czech marketing.

Více fotografií naleznete na našem Facebooku nebo Google+.