English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Vítězná prezentace „10 let soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika“

Dne 10. listopadu 2016 se v Praze konalo v rámci V. výročního HR summitu Klubu zaměstnavatelů finále soutěže o cenu personalistů. Naše škola prezentovala dohromady se společností AGROFERT soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika.

Ústřední postavou naší prezentace byl magistr Edward Kelley v podání herce VČD Pardubice Milana Němce, který za burácení a páry vstoupil do prostoru sálu společnosti Microsoft. Neobvyklým způsobem představil projekt, pohovořil s Danielem Rubešem a Jaroslavou Doležalovou ze společnosti AGROFERT, ředitelem naší školy Janem Ptáčkem a učitelkou chemie ze ZŠ Cerekvice nad Loučnou Dagmar Víškovou. Vtipným zpestřením prezentace byl příchod dvou „ochranářů“ v protichemickém a pyrotechnickém obleku v podání Jakuba Návesníka a Jana Melouna, kteří předvedli práci se suchým ledem.

Během odpoledne bylo představeno celkem pět finálových projektů. O vítězi rozhodlo živé hlasování, v němž jsme získali první místo, které je příjemnou tečkou za 10letým průběhem soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika a zároveň příslibem do budoucích let.