English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

TFA Dubno 2017

Letošní Středoškolské mistrovství ČR v TFA, které proběhlo 16. června opět v Dubně, se našim reprezentantům nepodařilo tak, jak si přáli a jak jsme si v posledních ročnících zvykli. V letošní konkurenci se v kategorii dorostenci nejlépe umístil Radek Shejbal, který skončil na šestém místě. Ostatním klukům pak čas zhoršily trestné body nebo chybějící síly v boji s překážkami na trati. Lépe se pak vedlo našim reprezentantkám – děvčata dosáhla na druhé a třetí místo v kategorii střední školy – ženy. Jmenovitě to byla Denisa Binková, která si odvezla stříbrnou medaili a Anna Kropáčková, která vybojovala bronz. Jen o dvě sekundy pomalejší čas, který způsobil pád na bariéře, měla Eliška Andrýsová, která, nebýt onoho nešťastného upadnutí za bariérou, mohla svoji kategorii vyhrát! Ale protože na „kdyby“ se nehraje, měla tentokrát pouze nepopulární bramborovou medaili za 4. místo. Ještě je třeba dodat, že Denisa se umístila na druhém místě i v kategorii ženy, kam se započítávaly výsledky všech žen, nejen těch ze středních škol!

I když jsme do Dubna odjížděli s poměrně vyššími cíli a pomýšleli jsme na lepší umístění, musíme přiznat, že v letošní konkurenci jsme k favoritům mezi dorostenci nepatřili. I tak ale kluci i děvčata předvedli, že tato disciplína jim není cizí a jejich předsevzetí, že budou na příští ročník víc trénovat, je příslibem, že snad příště pojedeme domů opět ověnčeni medailemi.

Ráda bych všem šesti klukům a čtyřem děvčatům, kteří naši školu reprezentovali, poděkovala a popřála hodně úspěchů v dalších soutěžích TFA, kterých se budou účastnit!

Mgr. Markéta Oprchalská