English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Ve světě matematických aplikací

V červnu 2017 se 5 žáků naší školy přihlásilo do matematického projektu Ve světě matematických aplikací od Jednoty českých matematiků a fyziků – konkrétně dva kurzy – Matematika v dějinách lidstva a Od zábavných hříček k aplikacím.

Projekt probíhal v měsících září–listopad v internetovém prostředí, kde na žáky čekala spousta úkolů, které museli samostatně řešit. Pro třicet nejúspěšnějších řešitelů byla přislíbena účast na víkendovém soustředění na Univerzitě Pardubice s plně hrazenou účastí (doprava, strava, ubytování).

S radostí vám můžeme oznámit, že tři dívky z naší školy (Lada Klečková, 2D (9. místo), Pavlína Hřebíčková, 3B (12. místo) a Pavla Vlčková, 3B (4. místo)) byly mezi třiceti nejúspěšnějšími řešiteli z celé republiky a zúčastní se víkendového soustředění s významnými matematiky.