English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Poznávací zájezd do Skotska

V týdnu od 21.–28. 4. 2018 se několik žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Velké Británie – Skotska.

Cestou jsme navštívili Amsterdam, kde jsme si prošli centrum města, zavítali do brusírny diamantů a k večeru se nalodili na trajekt, který nás přes noc odvezl do Newcastlu na severu Anglie. Cestou do Stirlingu, kde jsme byli ubytovaní v rodinách, jsme procestovali několik míst v pohraniční oblasti mezi Anglií a Skotskem – hrad Alnwick, kde se točily exteriéry série o Harry Potterovi, nejstarší rybářskou vesničku St. Abb´s Head a Wallace Monument.

Nakonec jsme dorazili do cíle naší cesty do Stirlingu, odkud jsme následujících 5 dní podnikali různé výpravy za poznáním historie, technických zajímavostí i přírodních krás tamní krajiny. Navštívili jsme nejen hrad ve Stirlingu, ale také hlavní město Skotska – Edinburgh a dále další zajímavá místa jako například jezera Loch Ness, Loch Lomond a skotskou Highlands, ale i Scone Palace, lodní výtah Falkirk Wheel, Hadrian´s Wall, a další. Někteří také zavítali na prohlídku jedné z palíren whisky s ochutnávkou.

Navzdory problémům, které se cestou vyskytly, jsme si pobyt užili i díky báječnému počasí a poznali jsme nádherné místo na severu Britských ostrovů.