English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Formou detektivního příběhu budou mladí lidé poznávat historii a kulturní tradice

V pořadí druhé nadnárodní projektové setkání projektu Erasmus + „Early Coding in Schools“ se uskutečnilo ve dnech 8. – 10. dubna 2019 ve Střední průmyslové škole chemické Pardubice. Tato škola je zapojena do projektu, na jehož konci bude počítačová hra s detektivní zápletkou přibližující historii a kulturní zajímavosti zapojených zemí – Portugalska, Španělska a České republiky.

Jedná se o dvouletý projekt, kdy partneři z České republiky, Německa, Španělska a Portugalska sdílejí své znalosti v oblasti kódování a kulturního dědictví a vytvářejí hru pro mladé lidi ve věku od 8 do 30 let,“ vysvětluje projektová manažerka Justina Pluktaite. Na přípravě obsahu pro tuto hru se podílejí také studenti a učitelé z chemické průmyslovky. Učitelé společenských věd, historie, angličtiny, informačních technologií a dalších předmětů se spolu se svými žáky zapojili do přípravy dynamické a zajímavé hry. Jednotliví partneři se snaží o vytvoření platformy, kterou by bylo možné přenést do jiných škol a přizpůsobit historický a kulturní obsah místním či regionálním podmínkám. „Na podzim tohoto roku budou mít naši studenti k dispozici demo verzi této hry, aby si ji vyzkoušeli a poskytli zpětnou vazbu, která je v tomto procesu nezbytná. V této fázi bylo rozhodnuto, že začneme vytvářet hru s detektivním příběhem. Právě studentům ze studijních programů v oblasti bezpečnosti a práva by se hra mohla velice líbit,“ dodává Justina.

Na realizaci projektu se podílí organizace z různých úrovní, což zvyšuje jeho kreativitu. Jsou to základní škola na Madeiře Escola Básica do 1º com Pré-escolar da Cruz de Carvalho (Portugalsko, Funchal) – hlavní partner projektu, regionální organizace na Madeiře, která sdružuje učitele poskytující konzultace studentům a tvorbu vzdělávacích projektů Direção Regional de Educação (Portugalsko, Funchal), společnost, která vytváří vzdělávací online nástroje, hry či platformy Ingenious Knowledge GmbH (Německo, Kolín nad Rýnem), nevládní mládežnické organizace, které podporují mladou generaci mnoha způsoby, jako jsou semináře, workshopy, projekty či přímá práce s imigranty ASOCIACION CAZALLA-INTERCULTURAL (Španělsko, Lorca) Střední průmyslová škola chemická Pardubice.

Více informací o projektu najdete na: //www.spsch.cz/cs/international-cooperation/early-coding-in-schools-erasmus-ka201/. Sledujte též novinky a získejte zajímavé tipy v kódování – Facebook: //www.facebook.com/earlycodinginschools/