English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Maraton pod tři hodiny?! – My ANO!

Dne 5. 5. 2019, na Staroměstském náměstí za zvuku Smetanovy Vltavy, byl odstartován Volkswagen Maraton Praha, kde hned po boku nejlepších světových maratonců, startovaly i juniorské štafety, které se kvalifikovaly v krajských kolech… a krom nich 10 000 další nadšenců, kteří si chtěli užít a dokončit tento „nejkrásnější evropský maraton“.

Naše štafeta ve složení M. Pilný, V. Niščák, E. Korejtková, M. Priessnitz, M. Myšák, A. Kovářová, L. Altmann, A. Vargová, L. Fejfar a M. Dvořák startovala díky divoké kartě a tak se jim naskytl zážitek, který se nemusí jen tak opakovat. Celkový čas se zastavil na 2:59:14!!!

Pravda na celkového vítěze Dazzu Almahjouba nám pořád téměř hodina chyběla, tudíž máme ještě prostor pro zlepšení :-), ale i tak to byl skvělý výsledek, kdy se nám za sebou podařilo nechat například  Sportovní Gymnázium Pardubice. Všem zúčastněným chceme poděkovat za vzornou reprezentaci, doufáme, že si odnesli zajímavé zážitky a třeba někdy v budoucnu absolvují pražský maraton i jako jednotlivci.

J. Karbaš a L. Hubička