English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Přepište dějiny! :-)

V pondělí 23. 9. 2019 se za vyletněného počasí na umělé trávě v Ohrazenicích konal tradiční středoškolský Pohár Josefa Masopusta v kopané. Letos nám los přihrál do skupiny „SPŠElektroPrůmku“ a „Stavebku“.

Vzhledem k systému turnaje pro nás bylo důležité vyhrát skupinu, abychom se v utkání o postup vyhnuli „Potravině“, která byla doslova napěchována šikovnými fotbalisty.

V prvním bojovném a vyrovnaném utkání jsme porazili „Elektro“ 1:0 (1:0) po „světové“ kombinaci tria Peružek – Vyšohlíd – Vejvoda, kdy posledně jmenovaný uklízí téměř do odkryté branky.

Ve druhém zápase si vychutnáváme „Stavebku“ 3:1 (3:0), kdy se po chybě obrany prosazuje Vejvoda. Následně po rohovém kopu zvyšuje Kraus na 2:0. Aby toho nebylo málo, do poločasu přidává Vejvoda třetí branku. Ve druhé polovině se hraje oboustranně velmi uvolněné utkání, kdy soupeř pouze koriguje výsledek.

Tím pádem vyhráváme skupinu a v klíčovém postupovém utkání nás čeká „soused“ z Plynárny.

Utkání nepřineslo žádné výraznější momenty, a tak končí 0:0 a nás čeká potřetí v řadě!!! penaltový rozstřel o postup do Okresního finále (2× neúspěšně).

Přesto, že jsme začali dobře, tak se po neproměněných „pokusech“ dřeváků 🙂 Prokeše a Vyšohlída 😀 dostáváme do situace, kdy náš brankář Hýbl musí poslední penaltu zlikvidovat. To se mu naštěstí nohou podařilo, a tak se pokračuje „náhlou smrtí“. Kdy se dvakrát nemýlí Svoboda a mág Hýbl jeden pokus čapne!

Díky tomu postupujeme po X letech do Okresního finále, které se koná 10.10. v Ohrazenicích – tak nám přijďte fandit!

Díky všem –
V.Hýbl, M.Prokeš, T.Kraus, M.Pilný, L.Altmann, M.Thér, J.Roček, A.Pavelka, T.Peružek, J.Svoboda, V.Síla, R.Vyšohlíd, D.Vejvoda,
– kteří vzorně reprezentovali naši školu.

Hubička Lukáš