English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Příprava přírodní kosmetiky

V úterý 10. 12. 2019 se žákyně nástavbového studia Vlasová kosmetika zúčastnily projektového dne „Příprava přírodní kosmetiky“. V chemické laboratoři naší školy tento den vznikaly pleťové krémy, masky, krémy na ruce a tělové balzámy.

Pod úžasným vedením Mgr. Kristýny Pleskotové-Hrubé se děvčata společně s učitelkou praktické výuky Michaelou Skálovou učily tyto kosmetické produkty vyrábět. Seznámily se se všemi kvalitními surovinami, jako je například bambucké máslo, kakaové máslo, jojobový olej, kvalitní včelí vosk, šípkový olej a další…, a také s postupy výroby přírodní kosmetiky.

Pod rukama žákyň se pak tyto suroviny měnily v již zmiňované kosmetické produkty. Celou laboratoří se linula nádherná vůně. Děvčata pracovala se zaujetím, tato práce je velmi bavila a odměnou pro ně bylo mnoho naplněných dóziček, skleniček a kelímků různými voňavými krémy, balzámy a tělovými pěnami, které mohou i darovat například jako vlastnoručně vyrobený vánoční dárek.

Projektový den „Příprava přírodní kosmetiky“ se opravdu vydařil. Velké díky ještě jednou Kristýnce za to, že nás tak úžasně vedla a ukázala nám, že i chemie může být krásná, hravá a voňavá.

Michaela Skálová
učitelka praktické výuky