English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Klub deskových her a zábavné logiky na SPŠCH Pardubice

V dnešní uspěchané době je uměním na chvíli se zastavit a relaxovat. Jednou z forem aktivního odpočinku je hraní her, a to jak počítačových, tak stolních a karetních, ale i aktivních jako jsou RPG (Role-playing Game) či LARP (Live Action Role Play).

Hra nejen pobaví, ale má mnoho pozitivních přínosů. Krátí dlouhou chvíli, pomáhá posilovat paměť, je jedním z faktorů prevence Alzheimerovy choroby, podporuje v nás zdravou soutěživost, trpělivost a umění důstojně přijímat prohru. Díky nečekaným zvratům nás naučí nevzdávat se, neboť stačí pár vhodných tahů a jistá prohra se otočí ve výhru, tím si v praxi ověříme, že vše zlé je k něčemu dobré. Učí taktice, nenápadně potrénuje jednoduchou matematiku, rozvíjí logické myšlení a rozšiřuje slovní zásobu. V neposlední řadě nás vede k vzájemné komunikaci.

Toto vše je důvodem otevření klubu deskových her na SPŠCH. Je určen pro všechny, kteří chtějí trávit příjemné chvíle společně s ostatními spolužáky, pobavit se a něco se naučit. V klubu se potkáte s hrami deskovými i karetními, ale i se základy kryptografie.

A co je v nabídce? Z deskových a stolních her je to Double-fifteen dominoes, Carcassonne, Alchymisté, Krycí jména, Dixit, Quixx… Z karetních cokoli s mariášovými kartami včetně samotného mariáše, žolíky, kanasta, Uno,… Hry budou postupně přibývat, ale pokud máte svoji hru, s kterou se chcete pochlubit, určitě neváhejte a přineste ji.

Kdy hrajeme? Vzhledem k tomu, že každá třída má jiný rozvrh hodin, budou klubová setkání probíhat po dohodě s účastníky. Termín dalšího setkání je 10. 3. 2020 v 16 hodin v učebně H111. Další termíny budou zveřejněny na facebookové stránce SPŠCH.

Jak dlouho budeme hrát? Dle potřeby. Jsou hry, kterým stačí 90 minut, některá setkání budou delší. Ale je jen na Vás, zájemcích, jak se domluvíme.

Těším se na naše vzájemná setkávání

Lucie Křivčíková