English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Škola získala akreditací odborného vzdělávání a přípravy Erasmus+

SPŠCH Pardubice je od roku 1992 aktivním promotorem mezinárodních iniciativ a projektů. Stovky žáků a mnoho učitelů se za tu dobu zúčastnilo mobilit zaměřených na jejich profesní a osobnostní rozvoj. Naše škola hostila mnoho zahraničních studentů a učitelů; realizovali jsme celou řadu projektů.

Jedním z nejvyšších ocenění kvality managementu a realizace mobilit v oblasti odborného vzdělávání a přípravy je  udělení akreditace odborného vzdělávání a přípravy v rámci programu Erasmus+ (2020), která otevírá dveře k širší implementaci strategie internacionalizace školy. Tato akreditace pro nové programové období 2021 – 2027 navazuje na dříve udělenou akreditaci “Mobility VET Charter “ v odborném vzdělávání a přípravě Erasmus+ z roku 2018.

Tohoto ocenění bychom nedosáhli bez velkého nasazení a znalostí vedoucích zaměstnanců, podpory vedení a samozřejmě motivovaných učitelů a žáků. Pro naši školní komunitu je internacionalizace nedílnou součástí vzdělávání a celkového života ve škole.

Všichni se těšíme na nadcházející příležitosti, které přináší nové programové období Erasmus+ (2021-2027) pro naše žáky, učitele a další zaměstnance. Mezi novinky patří např. mezinárodní studentské soutěže, možnost pozvat externí odborníky ze zahraničí, mobility do zemí mimo Evropu (Asie, Afrika, Amerika) a další. Budoucnost je před námi a my čekáme na na její příležitosti, snad za příznivějších podmínek, než v jaké věříme.

Více o mezinárodních aktivitách najdete ZDE.