English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Návštěva anglického divadelního představení

V pátek 14. 4. se na naši žáci zúčastnili anglického představení.

Pro nemoc se nekonalo avizované The Detectives, ale divadelní společnost The Bear Theatre odehrála History of England, part I. Tisíciletou historii Anglie nám představili během jedné hodiny. Interaktivní formou nás provedli dobou Keltů, Vikingů. Přežili jsme dobu temna i Válku růží. V době vlády Tudorovců jsme soucítili se všemi šesti manželkami Jindřicha VIII.

Naši žáci nejen tleskali, zpívali, hlasovali a odpovídali na všetečné otázky herců, ale také útočili v Bitvě u Hastings v roce 1066. Historické události se zastavily v době, kdy na trůn usedla Elizabeth I a naši žáci vyrazili domů.

Doufáme, že si představení užili a třeba si i něco užitečného zapamatovali.