English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Wendy nesměle nahlíží do hudebního světa

Internetový server YouTube přináší od svého vzniku v roce 2005 nepřetržitě miliony videosouborů, včetně hudebních klipů. O Vánocích upoutal pozornost hudebních fanoušků zdařilý klip dívčího uskupení složeného vesměs ze studentek ubytovaných v pardubickém domově mládeže na Dukle. Jednou z talentovaných dívek, které si tehdy vybraly podmanivou vánoční píseň od Evy Farne, byla i žákyně Střední průmyslové školy chemické Pardubice Vendula Špičková. V nahrávacím studiu domova mládeže nedávno nazpívala svoji sólovou prvotinu – píseň Vítr do plachet od Marka Ztraceného.

„Písničku jsem vybírala tak, aby se dala dobře zazpívat a aby seděla mému hlasu. Zároveň mám na ni hezké vzpomínky z doby, kdy jsme si ji se spolužáky pouštěli na základní škole,“ říká Vendula, která pod uměleckým jménem Wendy nesměle nakukuje do hudebního světa. Jak sama říká, nikdy se zpěvu nějak víc nevěnovala, i když v dětství snila o tom být zpěvačkou. Ostatně asi jako každá malá holka. „Tenhle sen mě samozřejmě postupem času opustil, protože mi začalo docházet, že je to dost nereálné. V pěti jsem začala hrát v ZUŠce v Mladá Boleslavi na housle a to se se mnou táhlo až do konce základky. V rodině vyloženě žádný vzor nemám, i když si myslím, že začátek všeho byli mí rodiče, kteří mě vždy podporovali ve všem, co jsem si umanula vyzkoušet. Stejně tak tomu bylo i s hudbou a jsem jim za to moc vděčná,“ vyznává se Vendula, která momentálně navštěvuje alespoň jednou za čtrnáct dní hodinu zpěvu také na internátě.

Podmínky pro tuto zájmovou činnost jsou zde opravdu ideální. „Je tam vše, co člověk potřebuje. Kromě nahrávacího studia je jeho součástí i zkušebna nebo klub „Za barem“ (menší sál s pódiem). Je mi líto, že spousta studentů, kteří bydlí na intru, o této příležitosti neví,“ lituje sympatická studentka. Zpívání by se chtěla věnovat i nadále, ale skloubit náročné studium chemie s pěveckou dráhou není nic jednoduchého. „Oběma činnostem člověk musí věnovat spoustu času, kterého (jako většina studentů) moc nemám. Ale i přesto jsem připravená se této činnosti nevzdat. Označení ´zpívající inženýrka chemie´ zní určitě lákavě,“ usmívá se Vendula.

Její pěvecké kvality můžete posoudit v tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=DN4-w0L4xYY