English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

MY VÁM TY MEDAILE PŘIVEZEME!

Přesně takhle zněla slova naší třítýmové výpravy, která se vydala 3. října 2023 do Semil na již 3. ročník soutěže v první pomoci FiRescue.

Do Semil se vyrazilo už brzy ráno kolem 5 hodiny ranní, aby se stihlo zahájení soutěže. Na nástupu se setkala všechna družstva, která byla ze škol s oborem Požární ochrana: Semily, Kladno, Hranice a Čáslav. Celkem soutěžilo 12 týmů.

Tak jako každý rok čekala na týmy orientace v mapě, hledání stanovišť, prokázání znalosti v první pomoci při simulacích různých zranění a zdravotních komplikací a prokázání dovedností např. při dekontaminaci a s prací nad volnou hloubkou.

Ze simulací na nás čekala např.: dopravní nehoda, amputovaná noha, třídění metodou start, resuscitace z důvodu dušení, anglicky mluvící poraněná pacientka po pádu na bruslích či zjištění přítomnosti vysoce infekční nákazy z exotické země.

Nevyhnul se nám ani každoroční znalostní test, fyzická příprava a stanoviště, kde jsme museli zapojit hlavně naše hlavy…

A opět se i letos ukázalo, že na toto jsme ve škole machři, a tak jsme na ty medaile přece jenom zaútočili. Naše síly sice nestačily na zlato, které zůstalo v Semilech, ale stříbrnou a bronzovou medaili jsme do Pardubic s hrdosti přivezli. Třetí družstvo skončilo hned v závěsu na nepopulárním čtvrtém místě. Za naši školu soutěžili tito žáci a tyto žákyně:

  • Bronzový tým
    Patrik Hanzl, Matěj Pivka, Tereza Svejkovská, Natálie Kvapilová, Barbora Bímová
  • Stříbrný tým
    Daniel Gregor, Martin Duranský, Ben Holeka, Daniel Pohner
  • Čtvrtý tým
    Jaroslav Rainer, Tereza Huškova, Nikola Pešková, Anna Borovičková, Kristýna Škrabalová

Soutěž, nám toho neskutečně moc dala. Inspiraci, na co se při vyučování zaměřit více než doteď, a zároveň spoustu zkušeností i do života, kde, jak doufáme, nebudou potřeba. Ale kdyby něco, tak jsme připraveni!

Letos pro nás soutěž skončila a my děkujeme za možnost reprezentovat školu v tom, co nás baví. Naším cílem je předat zkušenosti a nadšeni mladším ročníkům a v tradici medailí pokračovat!

Barbora Bímová, 4PO