English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Soutěž TFA Kladno 2023

V úterý 7. listopadu jsme opět soutěžili v disciplínách TFA. Tentokrát jsme se vypravili do Kladna, reps. do areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna, kde organizátoři soutěže postavili trať. V zajímavém prostředí a za opravdu krásného a na listopad nezvykle slunečného počasí jsme se utkali s ostatními školami o další body do Středoškolské ligy v disciplínách TFA. A výsledky nebyly vůbec špatné! Stejně jako minule i tentokrát kategorii mužů vévodil Michal Švadlák, který porazil ostatní závodníky s časem 3:28, přičemž průměrný čas na této trati byl kolem 4:30. Byl to boj, protože první tři závodníci se „vešli“ do dvou sekund!

Ale neztratili se ani ostatní naši reprezentanti, kteří obsadili hned za sebou místa 7., 8. a 9. a pak dále 22. a 24. z 58 závodníků! Vzhledem k tomu, že nás v této kategorii tentokrát reprezentovalo hned pět žáků z 1PO, kteří teprve s touto soutěží začínají, dá se mluvit o velkém úspěchu!

V kategorii ženy jsme měli dvě želízka v ohni. A opět to byla žákyně prvního ročníku, která obsadila 6. místo z 21.

Bohužel se nám tentokrát nevyhnula zranění. Jeden závodník nemohl nastoupit vůbec a jedna soutěžící se zranila v průběhu svého pokusu.

Tak držíme palce, ať jsou brzy fit a můžou nám opět pomoct na dalších soutěžích! Ligová soutěž to byla pro letošek poslední a pokračovat bude opět na jaře prvním březnovým závodem v Čáslavi.