English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Studijní návštěva Cissi Klein vgs na SPŠCH Pardubice

Ve dnech 12.–16.2.2024 jsme na naší škole hostili tři vyučující z partnerské školy Cissi Klein vgs v norském Trondheimu. Na úvod se seznámili se vzdělávacím systémem v Česku a obory vzdělávání na naší škole. Největší pozornost jsme zaměřili na obor Aplikovaná chemie, partnerům jsme poskytli detailní studijní plán všech zaměření ve všech ročnících. Velký zájem projevili o naše laboratoře a jejich vybavení.

V dalších dnech jsme diskutovali o možnostech spolupráce na společných modulech zaměřených na udržitelnou chemii a společně jsme navštívili Ústav environmentálního a chemického inženýrství Fakulty chemické technologie Univerzity Pardubice.

Naši partneři projevili velký zájem o soutěž Mladý chemik, jejíž projektový den probíhal v tomto týdnu.