English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Projektové setkání v Tampere (Finsko), 11.–12. 12. 2023

Ve finském Tampere proběhlo již 4. setkání partnerů projektu EUMOSS. Na programu byla nejprve návštěva policejní akademie, která nabízí vzdělávání policistů pro území celého Finska. Je zde rozsáhlý areál, který poskytuje možnosti všech typů školení a vybavení pro nácvik konkrétních situací. Následně jsme se přesunuli do jedné z budov školy TREDU a zúčastnili se ukázkové hodiny sebeobrany.

Odpoledne jsme se seznámili se zajištěním bezpečnosti v místní Nokia Areně. Jedná se o multifunkční stadion, kde se konají sportovní zápasy, koncerty a další společenské akce. Arénou nás důkladně provedli dva bývalí studenti partnerské školy TREDU, kteří dnes provozují bezpečnostní agenturu zajišťující zde bezpečnost prostor i osob.

Druhý den jsme se sešli přímo ve škole TREDU, kde jsme se seznámili se strukturou finského školství, s organizací TREDU a navzájem jsme si představili vytvořené materiály pro výuku kybernetické bezpečnosti. V průběhu dne jsme navštívili netradiční vánoční trh s nabídkou výrobků a služeb studentů školy (nabídka byla velmi pestrá – vedle řemeslných výrobků po kadeřnické a kosmetické služby až po prodej poukazů na venčení psů!). Neplánovaně jsme absolvovali i evakuaci celé školy, po několika mrazivých minutách venku jsme se naštěstí mohli vrátit zpět k započaté práci.

Finsko nás přivítalo ve své tradiční zimní podobě, s nádechem Vánoc. Těšíme se na další – poslední – setkání, které se po novém roce uskuteční v Düsseldorfu.

Tampere meeting