English version

Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Skvělý úspěch v celostátním kole SOČ

Absolventka studijního oboru Aplikovaná chemie Michaela Sperátová se umístila na celostátní přehlídce SOČ na čtvrtém místě. Úspěchu dosáhla obhajobou práce „π-Konjugované chromofory na bázi 2,8-disubstituovaného dibenzo[b,d]thiofenu“, kterou vykonávala na Univerzitě Pardubice v průběhu studia ve druhém, třetím a čtvrtém ročníku.

Úspěch chemiků v soutěži SOČ 2019

Krajské kolo soutěže středoškolská odborná činnost (SOČ) se uskutečnilo 9. 5. 2019 v Chrudimi.

Letos naši školu výborně reprezentovali žáci čtvrtého ročníku Michaela Sperátová, Lenka Storoženková a Vlastimil Němec, když dívky obsadily první dvě místa.

Vítězka krajského kola Michaela Sperátová postoupila se svou prací „Konjugované chromofory na bázi 2,8-disubstituovaného dibenzo[b,d]thiofenu“ do celostátního finále, které se bude konat 14.–16. 6. 2019 v Opavě.

Úspěch chemiků v krajském kole chemické olympiády v kategorii B

V sobotu 4. 5. 2019 se uskutečnilo na Univerzitě Pardubice Krajské kolo chemické olympiády v kategorii B, která je určena pro žáky 2. a 3. ročníků středních škol. Do tohoto kola postoupilo 18 žáků z 8 středních odborných škol a gymnázií Pardubického kraje. Úkolem soutěžících bylo samostatně vyřešit zadané teoretické a praktické laboratorní úlohy.

Žáci studijního oboru Aplikovaná chemie dosáhli velmi pěkných výsledků – na druhém místě se umístila Judita Pallová ze třídy 3A, třetí místo  obsadil Matouš Řehák ze třídy 2C a na jedenáctém místě skončil Matěj Slavík ze třídy 2B.

Matouš Řehák a Matěj Slavík se také zúčastnili Krajského kola chemické olympiády v kategorii C, která se konala 6. 4. 2019 v Hradci Králové. Matouš Řehák obsadil 8. místo a Martin Slavík se umístil na 10. místě.

55. ročník chemické olympiády

Krajské kolo chemické olympiády kategorie E

Ve středu 28. 11. 2018 se na naší škole uskutečnilo Krajské kolo chemické olympiády v kategorii E, která je určena pro žáky 3. a 4. ročníků. Úkolem soutěžících bylo samostatně vyřešit zadané teoretické úlohy a laboratorní úlohy.

Úspěch na volejbalovém turnaji středních škol

V pátek 30. 11. 2018 naši chlapci obsadili třetí místo na volejbalovém turnaji středních škol, který se uskutečnil v rámci sportovní olympiády v Holicích v Čechách. Na cestě k bronzu nás zastavili pouze žáci Gymnázia Dašická. Výsledek je super a chlapcům za to moc děkujeme.

Soutěž Mladý kriminalista 2018

Ve středu 21. 11. 2018 se na naší škole uskutečnil 3. ročník soutěže Mladý kriminalista.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 tříčlenných družstev. Soutěžní discipliny byly: test z kriminalistiky, fotografie stop v manuálním režimu, daktyloskopická, trasologická, antropologická identifikace, první pomoc po úrazu, rozborka a sbora pistole ČZ 75, střelba plynovou pistolí na sklopné terče, poznávání nedostatků při dokumentaci místa činu.

První místo obsadilo družstvo SPŠCH Pardubice I ve složení: Marek Klouček, Michaela Stejskalová, Nela Zezulková. Druhé místo obsadilo družstvo SPŠCH Pardubice II ve složení: Jan Šváb, Eliška Korejtková, Klára Veverková. Třetí místo obsadilo družstvo SOŠ Šluknov ve složení: Michal Návesník, Zuzana Brzáková, Jakub Antoš.

Středoškolského MČR TFA 2018

Putovní pohár pro vítěze Středoškolského mistrovství ČR v disciplínách TFA opět putoval do Pardubic!

Ve čtvrtek 14. června 2018 se reprezentace naší školy opět zúčastnila 5. ročníku Středoškolského mistrovství ČR v disciplínách TFA, které pořádá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Dubně u Příbrami. V předchozích ročnících jsme byli velmi úspěšní s výjimkou loňského roku, kdy se nám tolik nedařilo, ale letos jsme si reputaci opět napravili…

Tři naši reprezentanti v kategorii dorostenci obsadili první desítce v hned tři místa! Sice to nebyly medailové pozice, ale v konkurenci, která čítala 52 dorostenců, to byl velmi pěkný výsledek!

• 31. Vojtěch Jahelka

V kategorii žen byly naše reprezentantky také velmi úspěšné. Zde dokonce Denisa Binková dosáhla na bronzovou medaili! Boj o umístění v této kategorii byl opravdu velký, neboť prvních osm závodnic zvládlo trať s rozdílem časů do 5 sekund! Celkově se soutěže zúčastnilo 20 žen.

Umístění žen:

• 3. Denisa Binková
  • 6. Dominika Vápeníková
  • 8. Leona Bačovská
  • 10. Anna Kropáčková
  • 13. Kateřina Gabrielová

A nejlepší zprávou je, že SPŠCH Pardubice si po roční přestávce odvezla opět putovní pohár pro vítěze mistrovství v kategorii středních škol. Samozřejmě moc děkujeme žákům naší školy za vzornou reprezentaci a věříme, že i v příštím roce se najdou pokračovatelé, kteří budou trénovat na tuto nelehkou soutěž.

V sobotu 12. 5. 2018 se uskutečnilo na Univerzitě Pardubice Krajské kolo chemické olympiády v kategorii B, která je určena pro žáky 2. a 3. ročníků středních škol. Do tohoto kola postoupilo 22 žáků z 11 středních odborných škol a gymnázií Pardubického kraje. Úkolem soutěžících bylo samostatně vyřešit zadané teoretické a praktické laboratorní úlohy.

Žáci studijního oboru Aplikovaná chemie dosáhli velmi pěkných výsledků – na třetím místě se umístil Vlastimil Němec ze třídy 3C, čtvrté místo  obsadil Jakub Halbrštát ze třídy 3B a na pátém místě skončil Adam Neuman ze třídy 2B.

Úspěch chemiků v soutěži SOČ 2018

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 proběhlo v Chrudimi krajské kolo soutěže středoškolská odborná činnost (SOČ). Žáci čtvrtého ročníku studijního oboru aplikovaná chemie Jitka Divišková, Miroslav JirásekMartin Kloz výborně reprezentovali naši školu a obsadili první tři místa.

Vítězka krajského kola Jitka Divišková uspěla se svou prací „Oligohalogenidy dusíkatých heterocyklů“ a postoupila do celostátního finále, které se bude konat 15.–17. 6. v Olomouci.