English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Originalita žákyň naší školy slavila úspěch na soutěži Koruna kreativity 2018

Zlato a stříbro přivezly žákyně Střední průmyslové školy chemické Pardubice z pátého ročníku mezinárodní soutěže Koruna kreativity 2018, která se konala 18. ledna v kulturním domě Zahrada na pražském Chodově. Veronika Maňurová z 3. ročníku oboru vzdělání Kadeřník zvítězila v disciplíně Dámský společenský účes a Natálie Hůlková z nástavbového studia oboru vzdělání Vlasová kosmetika, skončila v soutěži make-up bez omezení druhá. Děvčata tak navázala na úspěchy žáka oboru vzdělání Kadeřník Jiřího Bárty z předchozích dvou let.

Dívky si vylosovaly číslo patnáct a tak své umění předváděly přímo před zraky odborné poroty. Do ní zasedli kromě majitele pořádající agentury také renomovaní kadeřníci, kosmetičky či modelka Eliška Bučková. „Jsem ráda, že děvčata dosáhla takového úspěchu. Ocenění si zaslouží zejména pro originální přístup k soutěžnímu zadání,“ hodnotí učitelka Monika Vrbová, která žákyně na soutěž pomáhala připravovat a starala se o zázemí obou soutěžících. Milé bylo setkání s učiteli a žáky partnerské školy z Bratislavy, kde se letos uskuteční podobná akce. Dá se očekávat, že i s účastí pardubické chemické průmyslovky.   

Koruna kreativity je největší soutěží svého druhu v České republice a Střední Evropě. Byla založena, zorganizována a oficiálně uvedena Jakubem Syllte a Pavlem Filandrem. Je určena žákům středních odborných škol a středních odborných učilišť v oborech vzdělání Kadeřník a Kosmetické služby. Cílem je zvyšování profesní úrovně žáků i jejich potenciálního uplatnění na trhu práce. Soutěž se těší podpoře řady partnerů z oboru, účastníci tak mají velkou šanci setkat se se zajímavými pracovními nabídkami.

Úspěch našich žákyň v soutěži Koruna kreativity 2015

Finále

Dne 23. 1. 2015 se žáci naší školy zúčastnili finálového kola soutěže Koruna kreativity, která se konala v Praze. Po úspěchu v 1. kole se opět naši žáci umístili na předních místech a to v kategoriích pánský střih a bodyart.

pánský střih: Jiří Bárta (2.místo) a Natalie Kubová (4.místo).
body art: Alžběta Vondrová (2.místo)

1. kolo

Žákyně a žáci oborů Kosmetické služby a Kadeřník se zúčastnili kadeřnicko-kosmetické soutěže Koruna kreativity, která se konala 14. listopadu v Praze. Tuto soutěž pořádali přední čeští kadeřníci Pavel Filandr a Jakub Syllte. Obrovským úspěchem pro naši školu bylo obsazení 3. míst ve všech kategoriích, kterých jsme se zúčastnili (dámský společenský účes, pánský střih, body art).

Kategorie:
dámský společenský účes: Anna Moučková, model Nicole Motlová (3.místo)
body art: Alžběta Vondrová, model Dominika Urbanová (3.místo)
pánský střih: Natalie Kubová s modelem Tomášem Novotným (3.místo) a Jiří Bárta s modelem Sebastianem Petricem (5.místo).

Všichni zúčastnění soutěžící postupují do finále, které se bude konat v lednu 2015 v Praze.

Všem soutěžícím gratulujeme a držíme palce v dalších kolech a soutěžích, které je v letošním roce čekají.