English version


Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Sportovní aktivity

Nejen učením živ je student. To platí i na naší škole, která nabízí žákům široké spektrum sportovních aktivit, a to nejen volnočasových.

SPORTOVNĚ – VODÁCKÉ KURZY

Pro žáky naší školy pořádáme sportovně-vodácké kurzy do oblasti povodí řeky Vltavy. Putování po řece absolvujeme na kánoích a nově zakoupeném kajaku v průběhu týdne z Vyššího Brodu do Boršova. Na dopravu částečně přispívá SRPDŠ. Částka za kurz činí 1 500,- Kč a případné přeplatky budou žákům vráceny až po závěrečném vyúčtování celého kurzu.

CO VZÍT S SEBOU?

rodiči podepsané prohlášení o bezinfekčnosti, starší obuv (tenisky) do kánoe, plavky, opalovací krém, pokrývku hlavy, baterku, náplast, hygienické potřeby, sportovní oblečení, kapesné na jídlo a pití, spací pytel, karimatka, případně stan po dohodě se spolužáky, toaletní papír, kartičku pojišťovny.

TERMÍNY SPORTOVNĚ – VODÁCKÝCH KURZŮ

První termín: 25. – 29. května 2015

Třída 2BC, 2PO: Vedoucí kurzu: Mgr. Jaroslav Karbaš

Druhý termín: 8. – 12. června 2015

Třída 2. C, 2. B: Vedoucí kurzu: Ing. Eduard Macků

Třetí termín: 15. – 19. června 2015

Třída 2. A, 2K1, 2K2: Vedoucí kurzu: Mgr. Michal Dušek

U všech uvedených termínů platí sraz účastníků jednotlivých kurzů v 10:30 na parkovišti před školní jídelnou. Příjezd vždy v pátek mezi 16 – 17 hodinou.

SPORTOVNÍ DEN

Ve čtvrtek 25. června 2015 se pořádá pro žáky školy tradiční sportovní den. Do příslušného termínu se žáci jednotlivých tříd přihlásí na různé sportovní soutěže (atletika, míčové hry, kanoistika a posilovací cvičení tzv.: Crossfit).

Nejlepší žáci a týmy obdrží diplom a ceny zakoupené z příspěvků SRPDŠ. Slavnostní předání diplomů a cen bude probíhat ve školní tělocvičně.

Canyoning – Slovinsko

SPŠCH je školou, která se snaží podporovat i tzv. outdoorové sporty. Je to především díky ing. Eduardovi Macků, který je instruktorem horolezectví ČHS, vedoucím lektorem České asociace canyoningu a zaníceným propagátorem i dalších outdoorových sportů –  kanoistiky na divoké vodě, speleologie a vysokohorské turistiky. Pod vedením ing. Macků pracuje na škole outdoorový sportovní klub Pyraňa. Tento sportovní klub spolupracuje s Horolezeckým a turistickým klubem Holice a Českou asociací canyoningu. Každoročně již od roku 1996 pořádá pro zájemce z řad studentů tradiční letní sportovní zájezd do slovinských Julských Alp.

motto: „Tam pod hvězdama budem spát a z horských bystřin pít.“